EKITALDIEN EGITARAUA PROGRAMA DE ACTOS




19,00 INAUGURACIÓN TXOTXONGILO EGUNA INAUGURAZIOA
KIRIKIÑO IKASTOLAREN ABESBATZA
MUSIKA ESKOLA

20,00 EL TENDERETE: “URRUN ERREINUA”
MUSIKA ESKOLA
INFANTIL – EUSKERA Y CASTELL.

22:00
MI CABEZA QUE HABLA : “SOS Y LOS DEMÁS”
PUB O’RYAN ADULTOS – CASTELLANO





11:00 A 14:00 TXOTXONGILO ERAIKUNTZA TAILERRA
TALLER DE CONSTRUCCIÓN DE MARIONETAS
INFANTIL
PLAZA CONDE BALMASEDA

11:00 A 14:00 AURPEGI MARGOKUNTZA TAILERRA
TALLER DE MAQUILLAJE
TODOS PÚBLICOS
PLAZA SAN PEDRO

11:00 PANTA RHEI : “TXARIBARI”
PLAZA DEL KASKO A PARTIR DE 5 AÑOS – EUSKERA

12:00 TAUN TAUN : “BATUTA”
MUSIKA ESKOLA FAMILIAR – EUSKERA

13:00 A 13:30 CORRADO MASACCI : “PARACALLES”
PLAZA SAN PEDRO SIN PALABRAS

* * *


17:00 A 19:00
TXOTXONGILO ERAIKUNTZA TAILERRA
TALLER DE CONSTRUCCIÓN DE MARIONETAS
INFANTIL
PLAZA CONDE BALMASEDA

17:00 A 19:00 AURPEGI MARGOKUNTZA TAILERRA
TALLER DE MAQUILLAJE
TODOS PÚBLICOS
PLAZA SAN PEDRO

17:00 TXOTXONGILLO: “EMAN ETA GERO”
MUSIKA ESKOLA FAMILIAR – EUSKERA

18:00 ANTZEZKIZUNA: “IPUIN LAPURRA”
PLAZA DEL KASKO FAMILIAR – EUSKERA

22:00 COBAYA: “U.N.GENIO”
PUB O’RYAN JUVENIL, ADULTOS – CASTELLANO





11:00 A 14:00 TXOTXONGILO ERAIKUNTZA TAILERRA
TALLER DE CONSTRUCCIÓN DE MARIONETAS
INFANTIL
PLAZA CONDE BALMASEDA

11:00 A 14:00 AURPEGI MARGOKUNTZA TAILERRA
TALLER DE MAQUILLAJE
TODOS PÚBLICOS
PLAZA SAN PEDRO

11:00 BIHAR : “HARRITZEKO IPUINAK”
PLAZA DEL KASKO FAMILIAR – EUSKERA

12:00 BEHIBI’S : “MURREN BIDAIA”
MUSIKA ESKOLA
FAMILIAR – EUSKERA

13:00 A 13:30
CORRADO MASACCI : “PARACALLES”
PLAZA SAN PEDRO SIN PALABRAS

* * *


17:00 A 19:00
TXOTXONGILO ERAIKUNTZA TAILERRA
TALLER DE CONSTRUCCIÓN DE MARIONETAS
INFANTIL
PLAZA CONDE BALMASEDA

17:00 A 19:00 AURPEGI MARGOKUNTZA TAILERRA
TALLER DE MAQUILLAJE
TODOS PÚBLICOS
PLAZA SAN PEDRO


17:00 PRO-ISMO CERO : “AMARES REVUELTOS”
PLAZA DEL KASKO FAMILIAR – CASTELLANO

18:00
LA ENANA NARANJA : “LOLÓ: ENCARGO 215”
MUSIKA ESKOLA FAMILIAR A PARTIR DE 7 AÑOS
EUSKERA Y CASTELLANO




LARUNBATA ETA IGANDEA 11:00 A 14:00
SÁBADO Y DOMINGO 11:00 A 14:00
TALLER DE TÍTERES BIHAR
C/ ZUMALAKARREGI, 32 (SESTAO)



Rueda de Prensa de presentación del TxE 2009:

Jueves 3 de septiembre
11:00 horas
Sala de la SGAE
Gran Vía, 29 – 1º (Bilbao)

Presentadores:

  • - Jesús Ruiz, Concejal de Cultura del Ayto. de Sestao
  • - Enkarni Genua, Presidenta de Unima E. H.
  • - Javier Pérez, Director del Txotxongilo Eguna